پس از لغو برگزاری نمایشگاه پکن ۲۰۲۰ در ماه آوریل که به علت شیوع کرونا انجام شد، این نمایشگاه خودرویی در ماه سپتامبر برگزار خواهد شد.

نمایشگاه خودروی پکن که بزرگ‌ترین رویداد خودرویی چین است از ۲۶ سپتامبر تا ۵ اکتبر برگزار خواهد شد و خبرنگاران خودرویی دو روز اول را خواهند توانست به مخابره اخبار بپردازند.

این تاریخ همان چارچوب زمانی‌ای است که در ماه آوریل اعلام شده است. البته زمانی که نشانه‌های فروکش موج ابتلا به کرونا در اواسط ماه مارس مشاهده شد برگزاری این نمایشگاه قطعیت یافته است.

به‌ منظور حفظ سلامتی شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان مقامات نمایشگاه پکن اقداماتی را انجام خواهند داد. البته هنوز مشخص نیست که ظرفیت محدودتری برای نمایشگاه در نظر گرفته شده یا خیر هرچند این موضوع می‌تواند مثبت باشد زیرا طی چند ماه گذشته موج ابتلای زیادی در چندین شهر بزرگ این کشور گزارش شده است.و دوباره این ویروس برگشته است.

طبق گفته مقامات چینی ماه پیش بود که کرونا از بازار مواد غذایی و گوشت پکن گسترش یافت و حداقل ۳۳۵ نفر را آلوده کرد وحدود ۱۲۰ تن جان خود را از دست دادند. مقامات پکن برای کنترل وضعیت اقدام به قرنطینه محله‌های نزدیک این بازار و تست افراد کردند و در ۶ آگوست اعلام داشتند که تمامی افراد بیمار درمان و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

نمایشگاه پکن از اولین سال برگزاری یعنی سال ۱۹۹۰ تاکنون به یکی از مهم‌ترین رویدادهای خودرویی دنیا تبدیل شده است. این رویداد هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود. و همچنان امیدواریم که این ویروس مرگبار به زودی  از کل جهان ریشه کن شود.

نمايشگاه خودرو پکن ٢٠٢٠ - 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

نوشتن دیدگاه