هیوندای موتور در صدد است موتورهای خود ا کوچکتر کند تا مصرف بنزین آنها و میزان آلایندگی شان کم تر شود اما در عین حال با استفاده از توربو شارژ نیروی از دست رفته را جبران کند.

بنابرین تصمیم گرفته سدان محبوب جنسیس را به هیولای ۶ سیلندر و وی شکل و مجهز به تویین توربو جفت کند.در حقیقت مدیر عامل هیوندای موتورز آمریکا گفته این موتور در یک یا دو سال بعد روی این مدل قرار میگیرد و آن را قادر به تولید ۴۲۰ اسب بخار قدرت میکند.ظاهرا این تغییر رویه فقط مختص جنسیس نیست. حتی ورژن آمریکایی توسان ۲۰۱۶ هم که در اتو شو نیویورک رونمایی شد از موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری مجهز به توربو شارژ بهره میبرد که به جعبه دنده ۷ سرعته دو کلاچه جفت میشد.

 

طراحی روان با سطوح سیقلی این مدل در پی فلسفه طراحی فلوییدیک اسکالچر هیوندای به وجود آمده است.این فلسفه نخستین بار در سال ۲۰۰۹ در مدل سدان سوناتا به کار گرفته شده است. هیوندای جنسیس ۲۰۱۵ نخستین مدل هیوندای است که از نسل دوم این تم طراحی پیروی میکند. در این تم سه رکن اساسی  وجود دارد. فرم ها و سطوح روان ظاهر مدرن هیوندای و محیط لوکس این تم در مدل های مختلف خودرو با ابعاد مختلف قابل استفاده است.از شاسی بلند تا مدل های فوق لوکس را میتوان بر مبنای آن طراحی کرد.

طراحی جنسیس ۲۰۱۶ تغییری نکرده و مثل مدل ۲۰۱۵ ساده شیک و گیرا است.جلو پنجره شش ظلعی به عنوان یک المان هندسی مهم خط روان و دینامیکی که در ۲ طرف تا قسمت عقب کشیده شده  و همچنین طراحی دینامیک عقب جذبه ای خاص به آن بخشیده است.کابین به نوعی طراحی شده که همه را از راننده تا سرنشین راضی نگه دارد. محیط جادار و آرامش بخش آن سفری بی دغدغه را برای همه به ارمغان می آورد. فضای جادار کابین در مقایسه با سایر مدلهای هم کلاس جنسیس ، یک امتیاز بزرگ محسوب میشود به ویژه اینکه جای زیادی برای سرها و شانه ها وجود دارد. صندلی های ارگونومیک هم از ویژگی های مثبت کابین است.

از مشخصات فنی این خودرو علاوه بر ۴۲۰ اسب بخار قدرت میتوان به شتاب صفر تا صد ۵ ثانیه و همچنین ماکزیمم سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت اشاره کرد. قیمت این خودرو در بازار آمریکا ۳۹۷۰۰ دلار برای خودروی پایه میباشد که شما میتوانید با انتخاب گزینه های آپشنال به امکانات خودروی خود اضافه کنید. بدیهیست که در این صورت به مبلغ فوق نیز افزوده میشود. درمقایسه، میتوان این خودرو را با مرسدس بنز کلاس E, آيودی A6 و کادیلاک CTS قیاس کرد که از لحاظ قیمتی تقریبا در یک رده قرار دارند.

بررسی اجمالی خودروی جنسیس ۲۰۱۶ - 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

نوشتن دیدگاه