امکانات خودرو

1-سردکن وگرمکن صندلی ها
 این امکان به راننده قابلیت این را می‌دهد که دمای بدن خود را با توجه به فصل ها و درجه حرارت های متفاوت مناطق تنظیم کند و حتی در برخی از بیماری های مربوط به ستون فقرات و درد های مفاصلی و کلیوی مورد استفاده فرار می‌گیرد که راننده می‌تواند با فشردن دفعات بیشتر دکمه کنتر، دما را کم و زیاد کند .

2-هشدار کنترل ایمنی فعال
این امکان راننده را از موانع و حتی عابرین پیاده با خبر می‌کند و در مواقع که خطر را نزدیک احساس کند با ترمز گرفتن فاصله را کنترل می‌کند که امروزه خودرو سازان برتر تمرکز بیشتری برای کامل کردن و استفاده این امکانات ایمنی در خودرو ها هستند.
3-هد آپ دیسپلی(نمایشگر شیشه جلو)
این امکان بیشتر در خودرو های لوکس استفاده می‌شد ولی در حال حاضر خودرو سازان اقتصادی و در خودرو های عامیانه نیز یافت می‌شود که اولین بار یعد از خودرو های لوکس شرکت مزدا این امکان را وارد طراحی اتومبیل های خود کرد راننده با دیدن موارد ضروری صفحه کیلومتر مانند نقشه و درجه بنزین و سرعت سنج روی شیشه جلو نیازی به دیدن صفحه کیلومتر ندارد.
4-چراغ های ال ای دی
این امکان دید بیشتری از سطح جاده در شب به راننده می‌دهد و ال ای دی ها نسبت به چراغ های معمولی عمر بیشتری دارد.
5-اتصالات انلاین
یکی از امکانات جدید و کاربردی امکان اتصال به اینترنت  و بهره بردن از امکانات آنلاین داخل خودرو می‌باشد که به لطف اینترنت های پر سرعت روی سیم کارت های دیتا این امکان فراهم سازی شده است.
6-گرمکن فرمان
7-این امکان در مواقع سرما با گرم کردن فرمان کمک می‌کند که در هوای سرد امکان رانندگی لذت بخش را داشته باشید که پس از گرمکن صندلی جایگاه بویژه در میان خودرو سازان دارد .
8-کنترل فشار باد تایر ها
این امکان با نسب سنسور بر روی رینگها و با چرخشش فرمان می‌تواند فشار باد تایر ها را کنترل واز طریق صفحه نمایشگر میزان کم یا زیاد بودن باد تایر هارا اعلام کند که عموما در خودردو های مرسدس وتویوتا یافت می‌شود.
9-صندلی چند حالته
صندلی چند حالته الکترونیکی به راننده امکان تنظیم دقیق صندلی و راحتی بیشتررا می‌دهد که راننده می‌تواند با به حافظه سپردن حالت دلخواه خود حتی تا چند حالت مختلف برای دیگر افراد خانواده صندلی را همیشه در یک حالت سابت برای راحتی بیشتر در رانندگی حفظ کند.
10-دنده پشت فرمان
در این امکان با قرار دادن دو دسته متحرک در پشت فرمان راننده می‌تواند با سر بالا و بدون نیاز به بر گرداندن سر خود دنده را در حال حرکت کم یا زیاد کند و با توجه به سطح می‌تواند در حالتی که  خودرو در حالت درایو می‌باشد دنده را کم یا زیاد کند.

آشنایی با امکانات خودرو قسمت دوم - 4 1 1 1 1 1 امتیاز 4.00 (2 رای)

نوشتن دیدگاه