شرکت هیوندای برای اولین بار در سال 1946 این کمپانی توسط فردی بنام چانگ جو یانگ تاسیس شد که در اوایل تاسیس این شرکت فعالیت هایی همچون ساخت وساز فولادو کشتی سازی و پشتیبانی های الکترونیکی بود که النته در ان زمان با همایت دولت شکل گرفته بود که در اوایل دهه1960به بزرگترین هلدینگ زمان خود در کره جنوبی تبدیل شده بود.

در سال 1967برای اولین بارفعالیت خود را در زمینه خودرو سازی اغاز کرد که با تولید فورد کورتینا که با مشارکت خودرو سازی فورد مونتاژ می شد و در کشور عرضه میشد را اغاز کرد .

برای اولین بار به هدف مستقل سازی صنعت خودرو شرکت هیوندای با طراحی و تولید هیوندای پونی که دران زمان با بکار گیری یکی از مدیران برتر بنام جرج ترنبول که انگلیسی بود اغاز کرد که با صادرات ان به کشور اکوادور و چند کشور دیگر فروش بسیار موفقی را داشت و در ان سال به پر فروش ترین خودرو تولید کشور کره تبدیل شد .
در سال 1997 به دلیل رکود اقتصادی خودرو سازان زیادی ضرر بسیار متحمل شدند که شرکت کیا موتور یکی از انها بود که خودرو سازی هیوندای به هدف توسعه و بدست اوردن بازار غرب اقدام به خرید این کمپانی کرد که همچنان یکی از زیر مجموعه های هیوندای است . در سال 2000 شرکت هیوندای با فشار دولت کره جنوبی از هیوندای موتورز جدا شد و به یک شرکت مستقل به همراه کیا موتورز زیر مجموعه هیوندای گروپ قرار گرفت که اقای چانگ مونگ کو در راس این حرم قرار دارد و در حال حاظر بدلیل متنوع بودن مدل ها و با بکار گیری بهترین امکانات و خدمات پس از فروش و سهم بازار فروش در رده چهارم جهانی قرار دارد.
گروه پشتیبانی شرکت اجاره خودرو پرشین گشت قصد دارد که در مقاله های بعدی بیشتر به کمپانی های گسترده تولید خودرو همچون هیوندای و بررسی خدمات ها و مدل ها ی مختلف و محصولات چه از لحاظ طراحی و فنی و چه از لحاظ سهم بازار جهانی بپردازید که مشترکین ما بتوانند حق انتخاب و معلومات خود را در ارتباط با اجاره خودرو ها ویا خرید ان بالا ببرند.

هیوندای از تاُسیس تا امروز-1 - 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

نوشتن دیدگاه